Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

LogowanieDane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Newsletter

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Z kalendarza


Dzisiaj jest: Sobota
20 Września 2014
Światowy Dzień Mleka
Imieniny obchodzą
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta,
Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap,
Sozant

Do końca roku zostało 103 dni.
Zodiak: Panna

O Gminie w mediach

Sonda
Jak często odwiedzasz naszą stronę?

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj47
mod_vvisit_counterWczoraj404
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2404
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3101
mod_vvisit_counterBieżący missiącu8080
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc14610
mod_vvisit_counterRazem619220
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Plany LGD Vistula – Terra Culmensis na 2012 rok PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Styczeń 2012 13:23

LGD zamierza w 2012 roku zrealizować kilka przedsięwzięć mających na celu aktywizację mieszkańców. Na ten cel przeznaczy prawie 35 tys. zł. Kwota pochodzi z dotacji jaką LGD otrzymała z PROW 2007-2013.
W naszych działaniach pojawi się kilka nowych pomysłów, które są wynikiem oczekiwań mieszkańców LGD – wyjaśnia Marcin Pilarski sekretarz LGD Vistula – Terra Culmensis. Najważniejsze zadania to:

Więcej…
 
1,7 mln dotacji na rozwój wsi LGD „Vistula – Terra Culmensis” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Styczeń 2012 13:21

W 2012 roku Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis” planuje przeznaczyć na dotacje mające na celu rozwój obszarów wiejskich ponad 1,7 mln zł. Wszystkie środki zostaną przekazane podmiotom,  które złożą wnioski w  odpowiedzi na ogłaszane konkursy.  Już w styczniu mogą składać wnioski beneficjenci działania Odnowa i Rozwój Wsi oraz Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorczości.
Odnowa i Rozwój Wsi to działania skierowane do Gmin, instytucji kultury, organizacji pożytku publicznego oraz kościołów i związków wyznaniowych. Pula środków przeznaczona na dotacje wynosi prawie 1,3 mln zł. Wnioski można składać w biurze LGD do 31 stycznia 2012r.

Więcej…
 
Konferencja podsumowująca projekt z POKL 5.2.1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 18 Grudzień 2011 12:56
W dniu 15 grudnia w miejscowości Świerkocin (gmina Grudziądz) odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Nowa jakość usług w pięciu jednostkach samorządu terytorialnego”. Realizacja projektu  powoli dobiega końca. Projekt realizowany jest w partnerstwie pięciu jednostek samorządu terytorialnego: Gminę Stolno (Lider Projektu), Gminę Chełmno, Gminę Lisewo, Gminę Grudziądz i Powiat Chełmiński. Wartość projektu to blisko 940 tys. zł. Podstawowym założeniem projektu było wsparcie potencjału instytucjonalno-kadrowego przez wdrażanie usprawnień i podniesienie jakości w zakresie świadczonych usług publicznych. Szczególną uwagę zwrócono na podnoszenie kwalifikacji przez pracowników.
Poprawiony: Niedziela, 18 Grudzień 2011 13:01
Więcej…
 
LGD ogłosiła konkurs na "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 16 Grudzień 2011 08:35
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” wniosków o przyznanie pomocy 
w ramach działania  „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania: „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Więcej…
 
POKL 5.2.1 VI wymiana dobrych praktyk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 11 Grudzień 2011 10:52
„Spotkanie podsumowujące cykl spotkań w ramach wymiany dobrych praktyk – wnioski na przyszłość” pod takim tematem odbyło się szóste spotkanie w ramach wymiany dobrych praktyk i doświadczeń oraz porównywanie jakości usług pomiędzy pięcioma jednostkami samorządu terytorialnego realizowanego w ramach projektu pn. „Nowa jakość usług w pięciu jednostkach samorządu terytorialnego”. Spotkanie odbyło się w dniach 1-2 grudnia 2011 roku w Ciechocinku.  Spotkanie miało na celu podsumowane spotkań w ramach wymiany dobrych praktyk pomiędzy partnerami projektu, które zgodnie z założeniami projektu organizowane były raz na kwartał, aby poruszyć problemy nurtujące pracowników JST. 
Poprawiony: Niedziela, 11 Grudzień 2011 10:58
Więcej…
 
Harmonogram dyżurów koordynatorów LGD w grudniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 30 Listopad 2011 14:34

Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” informuje wszystkich mieszkańców Gmin Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno, iż koordynatorzy gminni pełnią dyżury, podczas których świadczą usługi doradcze w zakresie przygotowywania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1. „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”. Świadczenie usług doradczych jest bezpłatne.

Więcej…
 
Konkurs „Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 23 Grudzień 2011 11:44

 

Informujemy, iż w dniach 09.01.2012 r. – 20.01.2012 r. prowadzony będzie nabór wniosków w ramach RPO WKP na lata 2007-2013, Działanie 5.2.1 „Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw”. Celem działania jest wzrost konkurencyjności mikroprzedsiębiorstw poprzez zwiększenie ich efektywności oraz potencjału produkcyjnego, wytwórczego i usługowego. O dofinansowanie ubiegać się mogą mikroprzedsiębiorcy będący osobami fizycznymi, którzy mają miejsce zamieszkania i prowadzą ewidencjonowaną działalność gospodarczą na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Więcej…
 
Spotkanie z sołtysami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 18 Grudzień 2011 12:45
Dnia 8.12.b.r. odbyło się kwartalne spotkanie z sołtysami naszej Gminy. Spotkanie przebiegało już w świątecznym nastroju. Na spotkaniu omawiano m.in. podsumowanie realizacji wpływów z łącznego zobowiązania pieniężnego, zimowe utrzymanie dróg. W spotkaniu uczestniczyły również pracownice KRUS Grudziądz, które zaprezentowały materiał dotyczący  bezpieczeństwa w gospodarstwach rolnych. 
 
Poprawiony: Niedziela, 18 Grudzień 2011 12:50
Więcej…
 
LGD ogłasza konkurs na "Odnowę i rozwój wsi" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 14 Grudzień 2011 15:04
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” wniosków o przyznanie pomocy 
w ramach działania  „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”  dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania: „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Termin składania wniosków:  2 - 31 stycznia 2012 r.
Więcej…
 
Spotkanie Andrzejkowe w Gorzuchowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 01 Grudzień 2011 19:51
Członkowie  Stowarzyszenia „Lepsze jutro” zorganizowali spotkanie z okazji obchodzenia tzw. Andrzejek. Były wróżby, lanie wosku, gdzie uciechę miały nie tylko dzieci ale i dorośli.   Choć na chwilę można było oderwać się od rzeczywistości i powrócić do lat młodości, kiedy to wspólnie z koleżankami lało się wosk oraz wróżyło się, która  najszybciej za mąż wyjdzie.  Zabawa dla dzieci tzw. magiczny krąg przyniosła wiele radości. Należało rzucić  kostkami do kręgu, podliczyć liczbę wyrzuconych oczek i odczytać wróżbę kryjącą się pod daną liczbą. Nie zabrakło starych porzekadeł i przysłów związanych z obchodzeniem imienin Andrzeja-gdy w Andrzeja deszcz i słota, w grudniu drogi  bez błota lub Gdy Święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu poleży.
Więcej…
 
Gra internetowa - symulacja własnej działalności gospodarczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 19 Listopad 2011 09:19
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Związek Pracodawców Prywatnych Opolszczyzny „Lewiatan” realizują partnerski projekt pod nazwą „St@rt up. Wypróbuj swój pomysł na biznes.” dofinansowany ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa.W ramach przedmiotowego projektu powstała internetowa gra symulacyjna pn. „St@rt up”, dzięki której uczestnik prowadzi wirtualną firmę na zasadach bardzo zbliżonych do funkcjonowania rzeczywistych przedsiębiorstw, istniejących w warunkach gospodarki wolnorynkowej. W swojej działalności gracz musi wziąć pod uwagę zasady konkurencji, umiejętności w zdobywaniu klientów oraz dostawców, planowanie rozwoju firmy, obowiązki wobec ZUS, Urzędu Skarbowego, i inne. Celem gry jest więc dostarczenie jej uczestnikom wiedzy z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. 
Poprawiony: Sobota, 19 Listopad 2011 09:23
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 31