Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

LogowanieNewsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj535
mod_vvisit_counterWczoraj726
mod_vvisit_counterBieżący tydzień3058
mod_vvisit_counterMiniony tydzień2872
mod_vvisit_counterBieżący missiącu5549
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc13049
mod_vvisit_counterRazem848963
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Konkurs w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 19 Wrzesień 2013 11:04

Lokalna Grupa Działania „Vistula -Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” informuje, iż w dniach 14.10.2013 - 28.10.2013 prowadziła będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Celem działania jest wzrost konkurencyjności gospodarczej obszarów wiejskich, rozwój przedsiębiorczości i rynku pracy prowadzący do wzrostu zatrudnienia na obszarach wiejskich.

Poprawiony: Czwartek, 19 Wrzesień 2013 11:19
Więcej…
 
Mobilne stanowiska zintegrowanego informatora pacjenta (zip) W Starostwie Powiatowym w Chełmnie – tylko w dniu 24 września 2013 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 11 Wrzesień 2013 12:41

Przy współpracy Starostwa Powiatowego w Chełmnie w dniu 24 września 2013 r.  w godzinach: od 9.30 do 16.00 w sali nr 2 na parterze budynku Starostwa Powiatowego  w Chełmnie, przy ul. Harcerskiej 1, organizowany jest dyżur mobilny przez pracowników Delegatury Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Toruniu, w celu rozpropagowania wśród mieszkańców informacji   o Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP).

W trakcie pobytu w Starostwie „Pacjent-świadczeniobiorca” na podstawie dowodu osobistego otrzyma hasło do własnego konta dostępowego w ZIP.

Po 24 godzinach od otrzymania hasła każda osoba otrzyma dostęp do informacji:

Poprawiony: Środa, 11 Wrzesień 2013 12:51
Więcej…
 
Pierwsze rozstrzygnięcia w konkursie „Aktywne Sołectwo” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 25 Sierpień 2013 13:14
22 sierpnia br. komisje konkursowe dokonały oceny złożonych w konkursie „Aktywne Sołectwo”  kart projektów.  Do konkursu swoje projekty zgłosiło 18 sołectw. Wszystkie inicjatywy były bardzo ciekawe, jednak ostateczna ocena wniosków należała do Komisji Konkursowych.  
Zgodnie z regulaminem do II etapu konkursu zakwalifikowało się 6 najlepszych inicjatyw, spośród 18 złożonych. Do dalszego etapu przeszły najwyżej ocenione 3 inicjatywy  z obszaru LGD „Vistula” i 3 z obszaru LGD „Wieczno”. Zgłoszone projekty, zgodnie z regulaminem konkursu, oceniane były według przyjętych kryteriów oceny. Komisja przyznawała punkty m.in. za:  oryginalność i innowacyjność zaprezentowanych działań.  Zwracano uwagę na to czy zgłoszony projekt poprawia atrakcyjność turystyczną regionu oraz czy aktywizuje w znacznym stopniu mieszkańców sołectwa. Punkty przyznawano także za trwałość przedsięwzięcia i źródła finansowania, w tym udział środków zewnętrznych. Każdy projekt mógł otrzymać dodatkowe punkty za zaangażowanie wolontariuszy i pracę społeczną mieszkańców wsi.  Ważnym czynnikiem decydującym o ilości otrzymanych punktów był fakt współpracy przy realizacji zgłoszonego przedsięwzięcia innych partnerów lub podmiotów publicznych.
 
Więcej…
 
Konkurs "Nasz Sołtys 2013" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 15 Lipiec 2013 12:17

Uchwałą nr 25/976/13 z dnia 26 czerwca 2013 r., Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął decyzję o organizacji w Województwie Kujawsko-Pomorskim konkursu ,,Nasz sołtys 2013".Celem Konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów z terenu województwa, którzy podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej oraz dbają o rozwój sołectwa i gminy. 

Konkurs zaplanowano w dwóch etapach - I część: plebiscyt sms-owy oraz II część: ocena merytoryczna kandydatów dokonana przez Komisję Konkursową, powołaną przez Zarząd Województwa. Wyłonieni zostaną 4-rej laureaci konkursu: w I części - ,,Najpopularniejszy Sołtys" oraz ,,Najpopularniejszy Sołtys Na Obcasach", a w II części - ,,Sołtys Roku Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2013" oraz ,,Najdłużej Urzędujący Sołtys".

Poprawiony: Poniedziałek, 15 Lipiec 2013 12:23
Więcej…
 
Zgłoszenia do Turnieju Sołectw PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:46
Jesteś mieszkańcem gminy Stolno i Chcesz powalczyć o bilard dla sołectwa oraz nagrodę dla siebie - zgłoś chęć uczestnictwa do swojego sołtysa  i bierz udział w Iv turnieju sołectw, Który odbędzie się w dniu dożynek, 31 sierpnia br. w Stolnie 
 
Konkurs "Najlepsza nalewka Gminy Stolno" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:40
 1. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy Stolno.
 2. Cele konkursu: kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych sporządzania oraz przygotowania nalewki regionalnej, prezentacja najlepszych i najsmaczniejszych nalewek z terenu gminy Stolno, promocja walorów wsi polskiej, wymiana doświadczeń.
 3. W konkursie mogą brać udział nalewki przygotowane przez osoby fizyczne (które mają skończone 18 lat), organizacje zrzeszone zarejestrowane i niezarejestrowane (np. Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie, rady kościelne, OSP,stowarzyszenia itp.) z terenu gminy Stolno. 
 4. Uczestnicy konkursu przygotowują próbkę nalewki, o pojemności do 500 ml. Każdy uczestnik może przygotować dowolną liczbę nalewek. 
Poprawiony: Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:43
Więcej…
 
Dożynki 2013 za nami .... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 03 Wrzesień 2013 08:51

W sobotę 31 sierpnia b.r. w miejscowości Stolno odbyły się Dożynki Gminy Stolno. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą dziękczynną w kaplicy w Stolnie. Mszę poprowadził Proboszcz Parafii Wabcz ks. Piotr Podlewski. Po Mszy Świętej korowód dożynkowy prowadzony przez sztandar Gminy Stolno oraz wieniec dożynkowy przygotowany przez Panią Adelę Bator ze Stolna przeszedł na plac przy Zespole Szkół Nr1 w Stolnie. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się od przekazania poświęconego podczas Mszy Świętej chleba gospodarzowi dożynek wójtowi Jerzemu Rabeszko przez starostów dożynek, którymi byli Pan Marek Tracz z miejscowości Małe Czyste i Pani Mariola Małkowska z miejscowości Grubno. Uroczystość Gminnych Dożynek swoją obecnością uświetniło wielu gości, a wśród nich byli m.in. Poseł na Sejm RP Pan Łukasz Zbonikowski, a także Wicestarosta Powiatu Chełmińskiego Pan Zdzisław Gamański.

Więcej…
 
Ogłoszenie o naborze do przedszkoli PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 01 Sierpień 2013 12:24
Fundacja Zielone Inicjatywy w Toruniu oraz Gmina Stolno w ramach wspólnego projektu przedszkolnego zapraszają rodziców dzieci 3 i 4 letnich do zapisu dzieci do bezpłatnych punktów przedszkolnych w Stolnie i Robakowie. W punktach dzieci zostaną objęte edukacją przedszkolną przez 4,5 godziny zegarowej dziennie oraz raz w tygodniu zajęcia poprowadzi logopeda. W punktach zatrudnieni zostaną nauczyciele mający kwalifikacje do nauki dzieci w przedszkolu. Zapisy proszę dokonywać do 26 sierpnia 2013 roku w Urzędzie Gminy u Pana Tadeusza Arendt osobiście pokój nr 4. W
przypadku nadmiaru chętnych pierwszeństwo w zapisach mają dzieci starsze, decyduje dzień i miesiąc urodzenia oraz kolejność zgłoszeń.
Szczegółowych informacji udziela Pan Tadeusz Arendt pod numerem telefonu 56 677 09 19.
.
 
Ankieta Gminnej Biblioteki Publicznej w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 11 Lipiec 2013 10:46

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiety. Ankieta skierowana jest do wszystkich mieszkańców Gminy Stolno (zarówno dorosłych jak i dzieci i młodzieży), a prowadzona jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stolnie. Ankieta jest anonimowa i ma na celu poznanie potrzeb i oczekiwań czytelniczych naszej społeczności. Wyniki ankiety będą podstawą do wprowadzenia usprawnień i będą skutkować poprawą jakości świadczonych usług przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stolnie oraz jej filie znajdujące się w Robakowie i Małem Czystem. Wypełnione ankiety w formie papierowej można wrzucać do skrzynek znajdujących się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stolnie oraz w filiach, a także można zostawić u sołtysa danego sołectwa. Ankieta prowadzona będzie do 15 grudnia 2013 r. 

Ankieta w wersji elektronicznej 

Ankieta do wydrukowania ręcznego wypełniania (wersja word)

Poprawiony: Czwartek, 11 Lipiec 2013 10:51
 
Konkurs "Moja wieś w obiektywie" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:43
Konkurs fotograficzny nawiązujący do tematyki dożynkowej.
 1. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy Stolno. 
 2. Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:do 16 lat  i  powyżej 16 lat.
 3. Przedmiotem fotografii ma być nawiązanie do święta plonów  (krajobrazy, praca na roli, zbieranie zboża, tradycje związane z dożynkami). 
 4. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać 1 fotografię. 
 5. Prace należy nadsyłać w formie wywołanego zdjęcia o formacie nie mniejszym niż 10 x 15 cm. 
Poprawiony: Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:46
Więcej…
 
Konkurs "Najlepsze wino Gminy Stolno" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:34
 1. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy Stolno. 
 2. Cele konkursu: kultywowanie i upowszechnianie tradycji ludowych sporządzania oraz przygotowania wina regionalnego, prezentacja najlepszych i najsmaczniejszych win z terenu Gminy Stolno, promocja walorów wsi polskiej, wymiana doświadczeń. 
 3. W konkursie mogą być zgłaszane wina przygotowane przez osoby fizyczne (które mają skończone 18 lat), organizacje zrzeszone zarejestrowane i niezarejestrowane (np. Koła Gospodyń Wiejskich, rady sołeckie, rady kościelne, OSP,  stowarzyszenia itp.) z terenu gminy Stolno. 
 4. Uczestnicy konkursu przygotowują próbkę wina, o pojemności do 500 ml. Każdy uczestnik może przygotować dowolną liczbę win. 
Poprawiony: Wtorek, 09 Lipiec 2013 10:40
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 41