Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

LogowanieNewsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj357
mod_vvisit_counterWczoraj379
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1847
mod_vvisit_counterMiniony tydzień2674
mod_vvisit_counterBieżący missiącu1847
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc10912
mod_vvisit_counterRazem881045
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Składka zdrowotna rolników prowadzących działy specjalne zmienia się od 01.01.2014 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Listopad 2013 08:15
1680 zł wynosi od 1 stycznia 2014 r. kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę, ogłoszonego w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 września 2013 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 1074). Kwota minimalnego wynagrodzenia jest podstawą wymiaru miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników prowadzących działy specjalne.
Zadeklarowana podstawa wymiaru składki zdrowotnej rolników, którzy prowadzą działy specjalne produkcji rolnej, odpowiada dochodowi ustalonemu dla opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie może być niższa niż kwota minimalnego wynagrodzenia za pracę. 
Od 1 stycznia 2014 roku najniższa miesięczna składka na ubezpieczenie zdrowotne wymienionych osób, stanowiąca 9 proc. kwoty 1680 zł najniższego wynagrodzenia za pracę w 2014 r., wyniesie zatem 151 zł (9% x 1680 zł). 
Więcej…
 
Warsztaty kulinarne "Na Wigilijnym stole" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 14 Listopad 2013 13:18
Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” z siedzibą w Stolnie 112, 86-212 Stolno ogłasza nabór na warsztaty kulinarne skierowane do osób pełnoletnich z obszarów gmin wiejskich: Chełmno, Grudziądz, Lisewo, Stolno. Celem warsztatów jest:
  • kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej związanej ze świętami Bożego Narodzenia, 
  • integracja i aktywizacja mieszkańców w kierunku zachowania i wykorzystania dziedzictwa kulinarnego LGD, 
  • promocja obszaru objętego LSR – promocja założeń LSR, 
  • stworzenie warunków do aktywnego uczestnictwa w budowaniu społeczeństwa aktywnego, kreatywnego.
Poprawiony: Czwartek, 14 Listopad 2013 13:36
Więcej…
 
50-lecia pożyć małżeńskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 17 Październik 2013 08:36
W dniu 11 października br. w Urzędzie Gminy Stolno odbyło się uroczyste wręczenie medali przyznanych 9 parom małżeńskim przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „ za długoletnie pożycia małżeńskie ”. Uroczystej dekoracji Dostojnych Jubilatów dokonał Wójt Gminy Stolno – Jerzy Rabeszko wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Stolno – Haliną Kołodziejek. 
Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, życzenia, kwiaty, upominki. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. W gronie Jubilatów, którzy świętowali znaleźli się:
Więcej…
 
Lgd ogłosiła Konkurs na Małe projekty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 15 Październik 2013 12:33

Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję” informuje, iz w dniach 29.10 - 14.11. 2013 r. prowadziła będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla działania: małe projekty, tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 

Więcej informacji na stronie lgd pod adresem: www.lgdvistula.rg 


 
Rozwój przez tradycję - warsztaty florystyczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 12 Październik 2013 20:09

Rozwój twórczy, nabycie  praktycznych umiejętności z zakresu florystyki, integracja i aktywizacja, motywacja do podejmowania nowych inicjatyw zmierzających do rozwoju nowych form działalności pozarolniczych, promocja obszaru objętego LSR ... to cele do realizowania jakie założyła sobie grupa "Vistula-Terra Culmensis" w ramach planowanych do realizacji warsztatów florystycznych, gdzie nauczymy się wyrobu ozdób świątecznych.

Więcej…
 
Objazdowa zbiórka odpadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 03 Październik 2013 07:04

Związek komunalny gmin powiatu chełmińskiego wraz z zakładem usług miejskich sp. Z o.o. organizuje objazdową zbiórkę odbioru komunalnych odpadów problemowych. 

W systemie zbiórki objazdowej odbierane będą następujące odpady:

  • Wielkogabarytowe (np. Meble, dywany, okna, sanitariaty),
  • Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (np.  Sprzęt komputerowy, telewizory, pralki, telefony ),
  •  meble i inne odpady wielkogabarytowe,
  • Zużyte opony samochodowe
Więcej…
 
Wystartowała szósta edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” dla przedszkolaków w całej Polsce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Listopad 2013 08:22
22 października specjalnym Dniem Przyjaciół Natury rozpoczęła się szósta edycja największego programu ekologicznego dla przedszkoli – „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Po raz kolejny Kubuś zaprasza wszystkie przedszkola w Polsce do wspaniałej nauki 
i zabawy. Co czeka je w tym roku? Bezpłatne materiały edukacyjne, wiele fantastycznych pomysłów na naukę  przyrody i ekologii, świętowanie specjalnych wydarzeń, magiczny konkurs na wiosnę i wyjątkowe Certyfikaty od Kubusia. Do tej pory już ponad milion dzieci wzięło udział w programie Kubusiowi Przyjaciele Natury. 
Więcej…
 
Informacje Związku Komunalnego Gmin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 16 Październik 2013 07:02

Związek Komunalny Gmin Powiatu Chełmińskiego, w odpowiedzi na liczne zapytania informuje, iż  w myśl obowiązujących przepisów, ponoszona przez mieszkańców opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi  ma charakter należności publicznoprawnej i nie jest opłatą za usługę w rozumieniu prawa cywilnego. W efekcie tego nie mają  w tym zakresie zastosowania przepisy dotyczące realizacji usług na podstawie umów cywilnoprawnych. Nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku   w gminie, nie przyznała właścicielom nieruchomości prawa do żądania obniżenia lub umorzenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z tytułu niewłaściwego wykonywania obowiązków (np. nieterminowego wywozu odpadów) przez podmioty wyłonione w drodze przetargu. Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi są dochodami publicznych jednostek samorządu   i stanowią rodzaj daniny publicznej. Są one świadczeniem przymusowym i bezzwrotnym.

Więcej…
 
Szkolenie "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 14 Październik 2013 14:01

Lokalna Grupa Działania "Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tardycję" w Stolnie informuje, iż  w dniu 21 października 2013 r. w Sali Narad Urzędu Gminy (sala nr 10) w Stolnie odbędzie się spotkanie informacyjne w związku z ogłoszonym konkursem "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw". Zapraszamy zainteresowane osoby. 

 
Konsultacja społeczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 11 Październik 2013 20:57

Informuję, iż od dnia 11.10.2013r. do 31.10.2013r. są prowadzone konsultacje społeczne na temat programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2014 rok.  Projekt współpracy dostępny jest na stronie internetowej pod adresem www.bip.stolno.com.pl oraz w Urzędzie Gminy Stolno (pokój Nr 9, I piętro).

Poprawiony: Piątek, 11 Październik 2013 21:00
 
Konkurs w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 19 Wrzesień 2013 11:04

Lokalna Grupa Działania „Vistula -Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” informuje, iż w dniach 14.10.2013 - 28.10.2013 prowadziła będzie nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla operacji odpowiadających warunkom przyznania pomocy dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Celem działania jest wzrost konkurencyjności gospodarczej obszarów wiejskich, rozwój przedsiębiorczości i rynku pracy prowadzący do wzrostu zatrudnienia na obszarach wiejskich.

Poprawiony: Czwartek, 19 Wrzesień 2013 11:19
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 42