Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Newsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj291
mod_vvisit_counterWczoraj617
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1532
mod_vvisit_counterMiniony tydzień4887
mod_vvisit_counterBieżący missiącu21211
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc22938
mod_vvisit_counterRazem1091843
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
LGD podsumowała PROW 2007-2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Kwiecień 2015 09:16
17 kwietnia br. wspólnie z przedstawicielami jednostek samorządowych (Starostowie, Wójtowie, Przewodniczący Rad, Radni, sołtysi) podsumowaliśmy nasze działania związane z  wdrażaniem Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Podczas konferencji zaprezentowano  operacje zrealizowane w ramach konkursów ogłaszanych przez LGD w ramach dz. Odnowa i rozwój wsi, "małe projekty", "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw", "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej". Zaprezentowane zostały również zadania wdrożone w ramach projektów współpracy oraz działania z zakresu nabywania umiejętności i aktywizacji. Celem konferencji była także promocja obszaru objętego LSR i prezentacja działalności LGD, w tym szczególnie zaprezentowanie tych działań nowym Radnym i sołtysom.  Ponadto konferencja przyczyniła się integracji przedstawicieli sektora jst.  Konferencję przeprowadzono w 
godz. od 17:00 do  21:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku (gm. Grudziądz).
Poprawiony: Środa, 22 Kwiecień 2015 09:21
 
Głosowanie korespondencyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2015 10:57
W wyborach prezydenckich 10 maja 2015 roku po raz pierwszy wszyscy wyborcy będą mogli zagłosować za pośrednictwem poczty. Aby móc to zrobić, trzeba do 27 kwietnia trzeba zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w urzędzie gminy lub urzędzie miasta.
Więcej informacji tutaj
 
Kierunki kształcenia w roku szkolnym 2015/2016 w publicznych szkołach podległych powiatowi chełmińskiemu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 20 Kwiecień 2015 08:13

Wydział Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chełmnie informuje o planowanych kierunkach kształcenia w roku szkolnym 2015/2016 w publicznych szkołach podległych Powiatowi Chełmińskiemu. 

Zobacz wykaz

 
Szkolenie "„Pozyskiwanie środków na działalność w obszarze Ekonomii Społecznej”" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 10 Kwiecień 2015 13:03
W imieniu Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenia „Tilia”,  Starostwo Powiatowe w Chełmnie zaprasza na bezpłatne szkolenie pn.:
„Pozyskiwanie środków na działalność w obszarze Ekonomii Społecznej”
Termin i miejsce szkolenia:  
28 kwietnia 2015 r. - Starostwo Powiatowe w Chełmnie, ul. Harcerska 1, sala nr 2, 
godz. 9.00 – 17.00 (8 godz.) - z przerwą na obiad.
Termin nadsyłania zgłoszeń:  26 kwietnia 2015 r. nr fax 056 657 60 85, 
Poprawiony: Piątek, 10 Kwiecień 2015 13:10
Więcej…
 
Culinary Routes – kończymy realizację projektu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 31 Marzec 2015 08:29
Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” w ramach środków  z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego realizowała projekt pn.„Produkt Regionalny i Lokalny Bodźcem do Rozwoju Społeczności; Rejestracja, Promocja, Partnerstwo: V4 dla EaP”. LGD przedsięwzięcie wdrażało wspólnie z Partnerami, wśród których znajdują się organizacje pozarządowe  z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Słowacji, Czech, Węgier) oraz Partnerstwa Wschodniego (Mołdawii, Gruzji, Białorusi i Armenii). Wszystkie zrealizowane w ramach projektu zadania miały na celu wsparcie lokalnych społeczności krajów Partnerstwa Wschodniego w rejestracji produktów regionalnych. W oparciu o doświadczenia Państwa Grupy Wyszehradzkiej, w tym nasze, LGD „Vistula” prezentowaliśmy jak praktycznie funkcjonuje unijny system rejestracji unikalnych produktów, pozwalający nie tylko wyróżniać i promować tradycyjne miejscowe wyroby, lecz również chronić producentów przed nieuczciwą konkurencją. LGD „Vistula – Terra Culmensis” pokazywała swoje doświadczenie ze współpracy z producentami produktów lokalnych – Chleba wypiekanego przez Wiejską Spółdzielnię Handlowo-Produkcyjną w Stolnie oraz Powidłami śliwkowymi ze Starogrodu, działalnością gospodarstw agroturystycznych.
Więcej…
 
Smaki Ziemi Chełmińskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 30 Marzec 2015 07:49
Smaki Ziemi Chełmińskiej poznawać  będą mieszkańcy z trzech sołectw z gminy Stolno (Gorzuchowo, Sarnowo i Pilewice). Projekt pozwalający nabyć umiejętności kulinarne, w tym szczególnie te znane w naszym regionie, zakłada przeprowadzenie 9 spotkań warsztatowych.  W ramach projektu przygotowane będą i zupy, potrawy mięsne, głównie na bazie kaczki, i ryby, ciasta, w tym babeczki, torty lizaki na patyczku,  pierogi, naleśniki. Spotkania realizowane będę w okresie maj-październik 2015 r. na terenie w/w sołectw, w tym szczególnie w Gorzuchowie.  Na ten cel grupa otrzymała 3.100,00 zł. Spotkania prowadzone będą w taki sposób by nauczyć się czegoś nowego ale nie zapominając o tradycji kulinarnej regionu. Grupa zaplanowała zajęcia wspólne - z trzema sąsiadującymi ze sobą sołectwami, by się lepiej zintegrować.
Więcej…
 
Okólnik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 23 Marzec 2015 14:36
Gmina Stolno w najbliższej perspektywie finansowej zamierza ubiegać się o środki unijne na realizację inwestycji związanych z montażem instalacji wytwarzających energię elektryczną (fotowoltaiczną) i cieplną (tzw. solary). 
Mając powyższe na względzie poniżej podajemy ogólne zasady związane ze zgłaszaniem deklaracji przez mieszkańców naszej gminy:
1. Udział mieszkańców w kosztach montażu instalacji solarnej obecnie planowany jest w wysokości 25 % kosztów całkowitych instalacji gdzie:
- dla małej instalacji (dla max 4 osób) szacowany koszt całkowity instalacji obecnie to ok. 12.000 zł.
- dla instalacji dużej  (powyżej 4 osób) szacowany koszt całkowity instalacji obecnie to ok. 15.000 zł.
Poprawiony: Poniedziałek, 23 Marzec 2015 14:44
Więcej…
 
Spotkanie jst i organizacji pozarządowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2015 08:55
Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok serdecznie zaprasza na spotkanie nt. reprezentacji trzeciego sektora w powiecie chełmińskim. Spotkanie odbędzie się dnia 9 kwietnia 2015r. (czwartek) w godzinach 14:00-18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Ludzie – Ludziom w Chełmnie, na ul. Curie-Skłodowskiej 4.
Spotkanie ma na celu przedyskutowanie i usprawnienie wypracowanych do tej pory sposobów współpracy między przedstawicielami sektora pozarządowego i samorządowego oraz zaktywizowanie organizacji pozarządowych do udziału w kształtowaniu i monitorowaniu polityk publicznych w powiecie.
Więcej…
 
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 03 Luty 2015 08:55

Gmina Stolno mając na uwadze konieczność stałego polepszania warunków życia mieszkańców przystąpiła do opracowania dokumentu: „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stolno”
Dokument obejmie swoim zakresem stworzenie bazy danych inwentaryzacji CO2, niezbędne szkolenia dla pracowników oraz promocję projektu. W ramach projektu zostaną zaktualizowane Założenia do planu zaopatrzenia gminy w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe. Przedstawione zostaną działania w zakresie ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii z odnawialnych źródeł. Efektem końcowym PGN będzie zestaw działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników realizacji Programu w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną.

Poprawiony: Wtorek, 27 Czerwiec 2017 09:00
Więcej…
 
Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w II kwartale 2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2015 08:53
Uchwałą Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 25 lutego 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2015 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.
Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe (stanowiąca 10% emerytury podstawowej obowiązującej w ostatnim miesiącu poprzedniego kwartału) w II kwartale 2015 r. stanowić będzie 10% obowiązującej w marcu emerytury podstawowej (880,45 zł)., tj. 88 zł. 
Osoby ubezpieczone w gospodarstwie rolnym o powierzchni powyżej 50 ha przeliczeniowych użytków rolnych opłacają składkę podstawową i dodatkową miesięczną składkę na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, o której mowa w art. 17 ust. 4 pkt. 1-4, wynoszącą w II kw. 2015 r.:
Więcej…
 
LGD nagrodziła najładniejsze pisanki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2015 08:50
LGD "Vistula-Terra Culmensis" już po raz piąty przeprowadziła konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną. W tym roku wpłynęło 40 prac. Zgłoszono wydmuszki, przygotowane na różne sposoby - malowane woskiem, wydrapywanki, ozdobione gotowymi elementami: suszone kwiaty, sznurki, włóczki, mulinę. Oceny prac, zgodnie z regulaminem konkursu dokonała czteroosobowa komisja Wyłoniono po jednym zwycięzcy z terenu z każdej z gmin, wchodzącej w skład LGD, i tak: z Gminy Chełmno pierwsze miejsce zajął – Tomasz Kreczmer ze Starogrodu, z Gminy Grudziądz – Agnieszka Zawadka z Wałdowa Szlacheckiego, z Gminy Lisewo – Hanna Czerwińska z Kornatowa oraz z Gminy Stolno – Elżbieta Bartkowska z Wielkiego Czystego. Zwycięscy otrzymali nagrody – młynki do kawy z zapasem kawy, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Podsumowanie konkursu, w którym wzięli udział wójtowie Gminy Chełmno Pan Krzysztof Wypij oraz Stolna Pan Jerzy Rabeszko odbyło się w świetlicy wiejskiej w Stolnie 18 marca br.
Poprawiony: Piątek, 20 Marzec 2015 08:53
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 49