Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

LogowanieNewsletter

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj38
mod_vvisit_counterWczoraj464
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1299
mod_vvisit_counterMiniony tydzień2700
mod_vvisit_counterBieżący missiącu2015
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc12164
mod_vvisit_counterRazem717197
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Konsultacje o funduszach UE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 06:36

Konsultanci Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na wstępne zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich. Konsultant przedstawia podstawowe kryteria oraz wskazuje instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków. Otrzymana konkretna informacja pomoże zainteresowanym w podjęciu decyzji o przygotowaniu projektu. Podczas konsultacji zainteresowani otrzymują:
Poprawiony: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 06:53
Więcej…
 
Konkurs fotograficzny „Infrastruktura i środowisko w obiektywie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Czerwiec 2012 07:17

Miłośników fotografii - amatorów i zawodowców - zapraszamy do udziału w II Edycji Konkursu Fotograficznego „Infrastruktura i środowisko w obiektywie" ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Konkurs adresowany jest do pracowników Beneficjentów CUPT oraz ich partnerów i podwykonawców zaangażowanych w realizację projektów współfinansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Nadrzędnym celem konkursu jest pokazanie inwestycji infrastrukturalnych, jako źródła inspiracji dla fotografii, a także upamiętnienie i udokumentowanie efektów pracy włożonej w rozbudowę i rozwój infrastruktury transportowej. Jury konkursu przy ocenie prac konkursowych położy szczególny nacisk na walory artystyczne zdjęć. Dlatego też Organizator wybór techniki fotograficznej pozostawia uczestnikom. Dopuszczalna jest obróbka komputerowa zdjęć i fotomontaże, tak by spełniona była wizja artystyczna autora fotografii. Zgłoszone do konkursu zdjęcia mogą być czarno-białe lub kolorowe.

Poprawiony: Wtorek, 19 Czerwiec 2012 07:18
Więcej…
 
Konsultacje ws "Zielonej Księgi" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 09:36
Informujemy, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpoczęło proces konsultacji ważnego dokumentu, dotyczącego przyszłości polskich regionów, “Zielonej księgi obszarów metropolitalnych”. W konsultacjach można uczestniczyć przez internet. Zapraszamy do zabrania głosu w tej istotnej dla województwa kwestii. Dokument dotyczy procesu budowania i kształtowania obszarów metropolitalnych, sposobu ich funkcjonowania, kompetencji, finansowania, umocowania w krajowej strukturze administracyjnej, wewnętrznych regulacji. Z tego względu „Zielona księga” ma podstawowe znaczenie dla sformułowania w niedalekiej przyszłości konkretnych regulacji, w tym ustawy metropolitalnej, która będzie tworzyła prawne podstawy funkcjonowania metropolii.
Poprawiony: Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 09:49
Więcej…
 
Drodzy mieszkańcy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 28 Maj 2012 13:32

Dzieci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lisewie bardzo proszą Państwa o głosy! Mogą wygrać boisko! Wystarczy wejść na stronę: www.koloroweboiska.pl i otworzyć zakładkęGłosuj. Tam należy wypełnić formularz: podać swoje dane i adres e-mail. Następnie należy wejść na pocztę e-maila i kliknąć na  link aktywacyjny, który zostanie przesłany. To umożliwi zarejestrowanie się na stronie kolorowe boiska i oddanie głosu. Głosować można do 18 czerwca, raz dziennie. Uwaga!  W  wyszukiwarce  wpisać  należy  Lisewo,  woj. kujawsko-pomorskie. 

Poprawiony: Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 10:05
 
Dni otwarte w szkole "Dobra Zuza" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 24 Maj 2012 19:57

Informujemy, że w dniach 23-31 maja 2012 odbędą się DNI OTWARTE w Szkole językowej Dobra Zuza. W ramach dni otwartych będzie można wziąśc udział w darmowych lekcjach próbnych dla osób dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży. Niespodzianką dla pierwszych 100 osób jest rabat w wysokości 50% na wybrany kurs - więcej informacji na stronie www.dobrazuza.pl/otwarte  Dodatkowo wszystkie osoby, które odwiedzą szkołę w dniach 23-31 maja będą mogły pobrać darmowe podręczniki do nauki słówek.


Poprawiony: Piątek, 25 Maj 2012 06:42
 
Dyżur poselski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 24 Maj 2012 19:45

Uprzejmie informuję, że w Biurze Poselskim Prawa i Sprawiedliwości , zlokalizowanym w Grudziądzu przy ul. Sienkiewicza 22 (gmach Ośrodka Dydaktycznego UMK), w poniedziałek 28 maja 2012 r. od godz. 14.00 do godz. 16.00 pełnić będzie dyżur poseł Jan Krzysztof Ardanowski.
Pondto informujemy, że w Biurze Poselskim posła Prawa i Sprawiedliwości, Jana Krzysztofa Ardanowskiego, prowadzone są nieodpłatne porady prawne.
Prawnik udziela porad w każdą środę w godz. 16.00 - 17.00. Zainteresowanych proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny (PN, ŚR, CZW po godzinie 15.30, WT po godz. 17.00, PT po godz. 14.00) z Koordynatorem Biura pod numerem 512 456 776 .

 
Konkurs „Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012 09:43

Zadaniem uczestników Konkursu jest podzielenie się historiami, doświadczeniami i wspomnieniami z bycia stypendystą, pokazanie tego, jakie możliwości dało im stypendium i jak je wykorzystali, opowiedzenie o tym, co udział w programie stypendialnym zmienił. Swoją stypendialną opowieść można stworzyć pisząc krótki tekst, kręcąc filmik, robiąc zdjęcia, prowadząc blog lub fotoblog. Prace finalistów Konkursu „Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" zostaną zaprezentowane na portalu www.mojestypendium.pl, gdzie Internauci w głosowaniu wybiorą ich zdaniem najlepsze. Na zwycięzców czekają tablety multimedialne i inne nagrody rzeczowe. 

Poprawiony: Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012 09:46
Więcej…
 
VIII Powiatowy Festyn ruchowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 29 Maj 2012 21:14

Dnia 26 maja br. wyjątkowo w tym roku z powodu remontu boiska w Robakowie na boisku przy Zespole Szkół Nr 1 w Stolnie odbył się „VIII Powiatowy Festyn ruchowo-rekreacyjny dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z okazji dnia dziecka” zorganizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Stolno oraz Urząd Gminy Stolno. Dobra współpraca z dyrektorami szkół a także z gronem pedagogicznym, sołtysami, radnymi i wolontariuszami owocuje łatwą i wydajną współpracą w przygotowaniu imprezy na taką skalę(szkoły użyczyły materacy, ławek i innych sprzętów potrzebnych w zorganizowaniu imprezy). Imprezę współfinansowało Starostwo Powiatowe w Chełmnie, ze środków PFRON.

Poprawiony: Niedziela, 03 Czerwiec 2012 10:29
Więcej…
 
Harmonogram dyżurów koordynatorów LGD w czerwcu i lipcu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 28 Maj 2012 07:09

Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” informuje wszystkich mieszkańców Gmin Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno, iż członkowie zarządu stowarzyszenia pełnią dyżury, podczas których świadczą usługi doradcze w zakresie przygotowywania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 4.1. „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju”Świadczenie usług doradczych jest bezpłatne

Więcej…
 
Ważne dla ubezpieczonych w kasie KRUS, prowadzących dodatkowo pozarolniczą działalność PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 24 Maj 2012 19:50

Nowa graniczna kwota podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za 2012 rok. Obwieszczeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 30 kwietnia 2012 r. (M.P. z 2012 poz. 274) roczna kwota graniczna podatku dochodowego należnego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok podatkowy 2012 wynosi 3 011 zł.
Kasa przypomina osobom podlegającym z mocy ustawy ubezpieczeniu społecznemu rolników, prowadzącym dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą, o obowiązku złożenia zaświadczenia właściwego urzędu skarbowego lub oświadczenia o nie przekroczeniu granicznej kwoty 2 929 zł należnego podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok 2011. Ostateczny termin na dostarczenie zaświadczenia albo oświadczenia upływa 31 maja br.

Więcej…
 
Możliwe utrudnienia w poborze wody PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 21 Maj 2012 14:12

Urząd Gminy Stolno informuje , iż z powodu awarii gminnego ujecie wody w Stolnie mogą występować chwilowe przerwy w dostawie oraz obniżenie ciśnienia wody w sieci wodociągowej. W związku z powyższym do momentu wykonania nowego ujęcia, którego wykonanie planowane jest do końca lipca 2012 roku prosi się mieszkańców Stolno, Rybieniec, Grubno, Małe i Wielkie Czyste, Cepno, Wabcz o racjonalne używanie wody tylko i wyłącznie do celów socjalno – bytowych. 

Za utrudnienia  niezależne od nas przepraszamy.
Wójt Gminy Stolno
Jerzy Rabeszko (-)
Poprawiony: Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 10:06
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 35