Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

LogowanieNewsletter

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj157
mod_vvisit_counterWczoraj379
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2483
mod_vvisit_counterMiniony tydzień2901
mod_vvisit_counterBieżący missiącu12248
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc12164
mod_vvisit_counterRazem727430
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Apel o pomoc Wójta Gminy Cekcyn PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 19 Lipiec 2012 09:24

W imieniu mieszkańców wsi Zdroje poszkodowanych w wyniku wystąpienia trąby powietrznej, która przetoczyła się przez tę miejscowość w dniu 14 lipca br. w godzinach popołudniowych, zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe bądź materialne. Ogółem poszkodowanych jest 7 rodzin (27 osób w tym 8 dzieci) zamieszkałych w 6 budynkach mieszkalnych, które uległy częściowemu lub całkowitemu zniszczeniu. Zniszczonych zostało też kilkanaście budynków gospodarskich, uprawy i kilka hektarów lasu. Wstępny szacunek strat to kwota ok 800 000 – 1 000 000 zł. Aktualnie trwają prace porządkowania terenu oraz zabezpieczania głównie budynków mieszkalnych. W najbliższych dniach rozpoczną się prace dotyczące odbudowywania zniszczonych budynków. 

Więcej…
 
Dobiega końca budowa boiska wielofunkcyjnego w Robakowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Lipiec 2012 07:03
Od kwietnia b.r. w Robakowie Gmina Stolno prowadzi inwestycję polegającą na remoncie boiska sportowego. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy wsi Robakowo oraz uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu sportowego.  Boisko będzie wyposażone m.in. w czterotorową bieżnię do biegów na 200 m (jedyna taka bieżnia w powiecie chełmińskim), boisko z tartanu do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego oraz miejsce do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem i skoków w dal. Cały obiekt zostanie ogrodzony. 
Obiekt, którego przebudowa kosztowała będzie blisko 550 tys. złotych, realizowany jest dzięki współfinansowaniu z funduszy UE w ramach działania 413 „Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju” dla operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007 – 2013 w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez LGD „Vistula – Terra Culmensis”. 
Ostateczne zakończenie inwestycji nastąpi do końca lipca b.r.
Poprawiony: Piątek, 10 Sierpień 2012 08:48
Więcej…
 
Konkurs fotograficzny „Europa w moim regionie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Lipiec 2012 06:59

Czy chcesz wygrać sprzęt fotograficzny o wartości ponad 5000 zł plus wycieczkę do Brukseli dla dwóch osób? Weź udział tego lata w konkursie fotograficznym „Europa w moim regionie"! Konkurs będzie odbywał się na stronie Komisji Europejskiej na Facebooku. Można zgłaszać zdjęcia w dwóch kategoriach:

„Mój projekt", otwartej dla organizacji, które skorzystały z funduszy regionalnych UE (tj. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego lub Funduszu Spójności)
„Naoczny świadek", otwartej dla wszystkich mieszkańców Unii Europejskiej, którzy zauważyli jakiś projekt w swoim regionie lub podczas zwiedzania innych miejsc. 

Więcej…
 
Nagrody dla najlepszych sportowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 02 Lipiec 2012 07:17

Dnia 22 czerwca br. odbyło się Spotkanie Wójta Gminy Stolno - Jerzego Rabeszko z najlepszymi sportowcami, czyli uczniami ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy Stolno, którzy osiągnęli najlepsze wyniki z kultury fizycznej. Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty i Sportu Pan Marek Matus wraz z Wójtem podziękowali uczniom za osiągnięcia sportowe oraz nauczycielom za aktywne promowanie kultury fizycznej wśród młodzieży z terenu Gminy Stolno. Wyróżnieni sportowcy:Krzysztof Maciąg, Iwona Kobusińska, Przemysław Fila, Ewelina Majchrzak, Kamil Urycki, Patryk Przybylski, Bartłomiej Gawarkiewicz, Paulina Kulas, Weronika Sentkowska, Paweł Lisewski, Damian Kijewski, Przemysław Lewański, Katarzyna Kobusińska, Przemysław Siuda, Miłosz Piskor, Klaudia Kumkowska, Karol Ukleja, Julia Trzcińska.

Poprawiony: Poniedziałek, 02 Lipiec 2012 07:24
Więcej…
 
Konsultacje o funduszach UE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 06:36

Konsultanci Punktów Informacyjnych, w tym Lokalnego Punktu Informacyjnego Przedstawicielstwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu, nieodpłatnie udzielają odpowiedzi w formie konsultacji bezpośrednich na wstępne zapytania dotyczące możliwości dofinansowania z Funduszy Europejskich. Konsultant przedstawia podstawowe kryteria oraz wskazuje instytucje, które odpowiadają za przyjmowanie wniosków. Otrzymana konkretna informacja pomoże zainteresowanym w podjęciu decyzji o przygotowaniu projektu. Podczas konsultacji zainteresowani otrzymują:
Poprawiony: Poniedziałek, 25 Czerwiec 2012 06:53
Więcej…
 
Konkurs „Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012 09:43

Zadaniem uczestników Konkursu jest podzielenie się historiami, doświadczeniami i wspomnieniami z bycia stypendystą, pokazanie tego, jakie możliwości dało im stypendium i jak je wykorzystali, opowiedzenie o tym, co udział w programie stypendialnym zmienił. Swoją stypendialną opowieść można stworzyć pisząc krótki tekst, kręcąc filmik, robiąc zdjęcia, prowadząc blog lub fotoblog. Prace finalistów Konkursu „Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" zostaną zaprezentowane na portalu www.mojestypendium.pl, gdzie Internauci w głosowaniu wybiorą ich zdaniem najlepsze. Na zwycięzców czekają tablety multimedialne i inne nagrody rzeczowe. 

Poprawiony: Poniedziałek, 11 Czerwiec 2012 09:46
Więcej…
 
Konkursy dożynkowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Lipiec 2012 15:11

W związku z organizacją Dożynek, które odbędą się 8 września w Robakowie zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do wzięcia udziału w konkursach towarzyszących tej imprezie.
Są nimi:
- Konkurs na najlepsze wino Gminy Stolno
- Konkurs na najlepszą nalewkę Gminy Stolno
- Konkurs fotograficzny nawiązujący do tematyki dożynkowej pt. „Moja wieś w obiektywie”
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach.

Więcej…
 
Usługi informacyjno - doradcze dla przedsiębiorców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 05 Lipiec 2012 12:38

Dla przedsiębiorców działających na obszarze Gminy Stolno istnieje możliwość skorzystania z profesjonalnych usług informacyjno-doradczych, świadczonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działalności Punktów Konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług (PK KSU). Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości jest agencją rządową podlegającą Ministrowi właściwemu ds. gospodarki, której zadaniem jest zarządzanie funduszami z budżetu państwa i Unii Europejskiej, przeznaczonymi na wspieranie przedsiębiorczości i innowacyjności oraz rozwój zasobów ludzkich. Zasadniczym celem działania Agencji jest realizacja programów rozwoju gospodarki wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw (MSP), rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii.  

Więcej…
 
Kurs tworzenia mydeł i świec ozdobnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 29 Czerwiec 2012 13:25
Projekt realizowany przez Lokalną Grupę Działania„ Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję z siedzibą w Stolnie.
Czas realizacji projektu 02.07.2012 r. – 28.09.2012 r.
Projekt skierowany do osób w wieku 15 - 64 lata, pozostających bez zatrudnienia, w tym bezrobotnych, długotrwale bezrobotnych, oraz nieaktywnych zawodowo, przede wszystkim osób w wieku 15-24 lata oraz powyżej 45 roku życia. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz zwiększenie motywacji do podjęcia zatrudnienia, zwiększenie poziomu zdolności do zatrudnienia oraz podniesienie poziomu świadomości na temat aktywizacji zawodowej na poziomie lokalnym.
Więcej…
 
Konkurs fotograficzny „Infrastruktura i środowisko w obiektywie” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 19 Czerwiec 2012 07:17

Miłośników fotografii - amatorów i zawodowców - zapraszamy do udziału w II Edycji Konkursu Fotograficznego „Infrastruktura i środowisko w obiektywie" ogłoszonego przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). Konkurs adresowany jest do pracowników Beneficjentów CUPT oraz ich partnerów i podwykonawców zaangażowanych w realizację projektów współfinansowanych z Programu Infrastruktura i Środowisko. Nadrzędnym celem konkursu jest pokazanie inwestycji infrastrukturalnych, jako źródła inspiracji dla fotografii, a także upamiętnienie i udokumentowanie efektów pracy włożonej w rozbudowę i rozwój infrastruktury transportowej. Jury konkursu przy ocenie prac konkursowych położy szczególny nacisk na walory artystyczne zdjęć. Dlatego też Organizator wybór techniki fotograficznej pozostawia uczestnikom. Dopuszczalna jest obróbka komputerowa zdjęć i fotomontaże, tak by spełniona była wizja artystyczna autora fotografii. Zgłoszone do konkursu zdjęcia mogą być czarno-białe lub kolorowe.

Poprawiony: Wtorek, 19 Czerwiec 2012 07:18
Więcej…
 
Konsultacje ws "Zielonej Księgi" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 09:36
Informujemy, że Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji rozpoczęło proces konsultacji ważnego dokumentu, dotyczącego przyszłości polskich regionów, “Zielonej księgi obszarów metropolitalnych”. W konsultacjach można uczestniczyć przez internet. Zapraszamy do zabrania głosu w tej istotnej dla województwa kwestii. Dokument dotyczy procesu budowania i kształtowania obszarów metropolitalnych, sposobu ich funkcjonowania, kompetencji, finansowania, umocowania w krajowej strukturze administracyjnej, wewnętrznych regulacji. Z tego względu „Zielona księga” ma podstawowe znaczenie dla sformułowania w niedalekiej przyszłości konkretnych regulacji, w tym ustawy metropolitalnej, która będzie tworzyła prawne podstawy funkcjonowania metropolii.
Poprawiony: Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 09:49
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 35