Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Newsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj268
mod_vvisit_counterWczoraj726
mod_vvisit_counterBieżący tydzień3857
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3357
mod_vvisit_counterBieżący missiącu12659
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc14111
mod_vvisit_counterRazem1006749
Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na I połowę 2015 roku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 09 Styczeń 2015 10:05

Harmonogram znajduje się tutaj

Poprawiony: Piątek, 09 Styczeń 2015 10:17
 
Wynik konsultacji prowadzonych przez LGD PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 09 Styczeń 2015 09:58

Szanowni Państwo, LGD "Vistula-Terra Culmensis" z siedzibą w Stolnie zakończyła prowadzony od maja 2014 r. proces konsultacji społecznych, dotyczących założeń nowej Lokalnej Strategii Rozwoju dla LGD „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”.  Efekty dotychczasowych prac można znaleźć tutaj

 
Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2014 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 05 Styczeń 2015 13:54

Do 28 lutego 2015 r. KRUS przekaże wszystkim emerytom i rencistom formularz PIT-40A (roczne obliczenie podatku przez organ rentowy) lub PIT-11A (informację o dochodach uzyskanych od organu rentowego). Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zm.) właściwe jednostki organizacyjne Kasy co miesiąc pobierają zaliczki na podatek dochodowy od wypłacanych emerytur i rent rolniczych. W 2014 r. KRUS potrącał zaliczki na podatek dochodowy w kwocie równej 18% dochodu uzyskanego przez emeryta lub rencistę w danym miesiącu (jeżeli dochód z emerytury lub renty rolniczej uzyskanej od początku roku nie przekroczył kwoty 85 528 zł) minus kwota 46 zł 33 gr (tzw. ulga w zaliczce).

Więcej…
 
Wystawa zdjęć p. Mariusza Łachowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 11 Grudzień 2014 10:02

Szanowni Mieszkańcy, zapraszamy do obejrzenia wystawy fotograficznej autorstwa Pana Mariusza Łachowskiego, przedstawiającą powiat chełmiński ( z lotu ptaka) wystawę można oglądać w godzinach pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Stolnie.

 
Konkurs „Razem dla kujawsko-pomorskiej wsi, PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 28 Listopad 2014 15:09
Wygraj voucher na usługę turystyczną o wartości 2,5 tysiąca złotych. Odpowiedz na poniższe pytania, oryginalny kupon przyślij do 10 grudnia 2014 r. na adres Urzędu Marszałkowskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń lub przynieś osobiście do biura konkursu (Biuro Podawcze Urzędu Marszałkowskiego). Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi  na oryginalnych kartach rozlosujemy dwa vouchery na usługę turystyczną. Na karcie muszą się znaleźć dane osobowe oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych (patrz dopisek pod pytaniami konkursowymi).
Więcej…
 
Zapytanie ofertowe na odśnieżanie dróg gminnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 21 Listopad 2014 13:44

Gmina Stolno zaprasza do składania ofert na odśnieżanie dróg gminnych w sezonie 2014/2015. Jednocześnie informuję, iż niniejsze zapytanie ofertowe nie jest postępowaniem w oparciu o przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

więcej informacji tutaj

Poprawiony: Piątek, 21 Listopad 2014 13:46
 
Bezpłatne szkolenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 19 Listopad 2014 07:32

W imieniu Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu oraz Stowarzyszenia „Tilia”, Starostwo Powiatowe w Chełmnie zaprasza podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie pracy, spółdzielnie socjalne) oraz osoby fizyczne, w tym również bezrobotnych, z terenu woj. kujawsko – pomorskiego z powiatów: chełmińskiego, aleksandrowskiego, toruńskiego, m. Toruń, do uczestnictwa w dwóch bezpłatnych szkoleniach:

Więcej…
 
Zgłoś swoje ulubione drzewo do konkursu Drzewo Roku 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 05 Listopad 2014 13:55

Klub Gaja rozpoczął 5. edycję konkursu Drzewo Roku. Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzew najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Na zgłoszenia drzew czekamy do końca listopada.
Ogólnopolski konkurs Klubu Gaja – Drzewo Roku popularyzuje postawy ochrony przyrody i konieczność ochrony jej obiektów, jakimi są drzewa. Zwraca uwagę na ich rolę w naszym życiu, silne związki pomiędzy kulturą i historią danej społeczności, a drzewem, do którego przywiązuje ona szczególne znaczenie.

Więcej…
 
Kursy kwalifikacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 01 Listopad 2014 14:44

Projekt "Twoja droga do sukcesu"
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w projekcie polegającym na przeprowadzeniu kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe. W pomoc przy realizacji projektu włączyła się również Gmina Stolno.

W ramach projektu planowane są następujące kursy:
1. Fryzjerstwo: 15 osób; Kurs będzie trwał 10 dni i łącznie 60 godzin lekcyjnych (45 godzin zegarowych). Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenia o nabyciu umiejętności zawodowych (zaświadczenie ministerialne). Kurs ten w przypadku podjęcia dalszej nauki w celu zdobycia kwalifikacji zawodowych zwalnia z uczestnictwa z części niektórych przedmiotów. Nauczyciele z Torunia. Kurs odbywał się będzie na terenie Gminy Stolno.

Poprawiony: Poniedziałek, 03 Listopad 2014 11:05
Więcej…
 
Fundusze Europejskie dla Przedsiębiorczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Październik 2014 09:34

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego serdecznie zapraszam zainteresowanych uruchomieniem działalności gospodarczej: pracujących, bezrobotnych oraz nauczycieli i pracowników oświaty, którzy utracili pracę po 31 grudnia 2012 r. lub zatrudnionych na czas określony albo umowę o zastępstwo, zainteresowanych udziałem w projektach.

Poprawiony: Środa, 29 Październik 2014 09:37
Więcej…
 
"Zbuduj swój region" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Październik 2014 09:29

Zbuduj Swój Region „Express Bydgoski”, „Nowości” oraz Urząd Marszałkowski rozpoczynają wielką akcję.
Na twoim osiedlu nie ma placu zabaw, a w parku przydałby się tor saneczkowy albo siłownia. A może w końcu chcesz być pracodawcą dla siebie samego? Na takie pomysły nasz Urząd Marszałkowski ma... 8 mld zł. Wystarczy je zgłosić, a w nagrodę zabierzemy cię na wycieczkę.
Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim naszego województwa rozpoczynamy akcję „Zbuduj Swój Region”. Unia Europejska stworzyła dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego olbrzymią szansę na polepszenie codziennego życia i co najważniejsze: to my sami możemy zdecydować, jak i za ile będzie można zrobić coś dla siebie, bądź otoczenia. Otóż w latach 2014 – 2020 nasz region dostanie z Brukseli olbrzymie pieniądze: 1,8 mld euro w ramach Funduszu Spójności. Marszałek Piotr Całbecki przewiduje realizację różnych inwestycji za 25 mld zł. W tej kwocie jest wspomniane 8 mld zł na realizację waszych pomysłów. -  Czas najwyższy, żeby realizować nie tylko duże projekty, jak na przykład, droga S5, ale także zająć się poprawą  jakości codziennego życia mieszkańców – powiedział marszałek Całbecki.
Co ważne, rozdział tych pieniędzy nie będzie odbywał się według kryteriów ustalonych centralnie, jak było dotychczas. Wypracuje je samorząd naszego województwa, w taki sposób, by pieniądze naprawdę stały się wsparciem dla ludzi.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 47