Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Newsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj29
mod_vvisit_counterWczoraj571
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1865
mod_vvisit_counterMiniony tydzień4216
mod_vvisit_counterBieżący missiącu16970
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc17322
mod_vvisit_counterRazem1064664
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Spotkanie jst i organizacji pozarządowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2015 08:55
Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok serdecznie zaprasza na spotkanie nt. reprezentacji trzeciego sektora w powiecie chełmińskim. Spotkanie odbędzie się dnia 9 kwietnia 2015r. (czwartek) w godzinach 14:00-18:00 w siedzibie Stowarzyszenia Ludzie – Ludziom w Chełmnie, na ul. Curie-Skłodowskiej 4.
Spotkanie ma na celu przedyskutowanie i usprawnienie wypracowanych do tej pory sposobów współpracy między przedstawicielami sektora pozarządowego i samorządowego oraz zaktywizowanie organizacji pozarządowych do udziału w kształtowaniu i monitorowaniu polityk publicznych w powiecie.
Więcej…
 
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 03 Luty 2015 08:55

Gmina Stolno mając na uwadze konieczność stałego polepszania warunków życia mieszkańców przystąpiła do opracowania dokumentu: „Plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Stolno”
Dokument obejmie swoim zakresem stworzenie bazy danych inwentaryzacji CO2, niezbędne szkolenia dla pracowników oraz promocję projektu. W ramach projektu zostaną zaktualizowane Założenia do planu zaopatrzenia gminy w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe. Przedstawione zostaną działania w zakresie ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii z odnawialnych źródeł. Efektem końcowym PGN będzie zestaw działań nakierowanych bezpośrednio i pośrednio na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a także instrumentów, które wspomogą wszystkich uczestników realizacji Programu w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną.

Poprawiony: Poniedziałek, 15 Maj 2017 09:06
Więcej…
 
Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w II kwartale 2015 r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2015 08:53
Uchwałą Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 25 lutego 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2015 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.
Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe (stanowiąca 10% emerytury podstawowej obowiązującej w ostatnim miesiącu poprzedniego kwartału) w II kwartale 2015 r. stanowić będzie 10% obowiązującej w marcu emerytury podstawowej (880,45 zł)., tj. 88 zł. 
Osoby ubezpieczone w gospodarstwie rolnym o powierzchni powyżej 50 ha przeliczeniowych użytków rolnych opłacają składkę podstawową i dodatkową miesięczną składkę na ubezpieczenie emerytalno-rentowe, o której mowa w art. 17 ust. 4 pkt. 1-4, wynoszącą w II kw. 2015 r.:
Więcej…
 
LGD nagrodziła najładniejsze pisanki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Marzec 2015 08:50
LGD "Vistula-Terra Culmensis" już po raz piąty przeprowadziła konkurs na najładniejszą pisankę wielkanocną. W tym roku wpłynęło 40 prac. Zgłoszono wydmuszki, przygotowane na różne sposoby - malowane woskiem, wydrapywanki, ozdobione gotowymi elementami: suszone kwiaty, sznurki, włóczki, mulinę. Oceny prac, zgodnie z regulaminem konkursu dokonała czteroosobowa komisja Wyłoniono po jednym zwycięzcy z terenu z każdej z gmin, wchodzącej w skład LGD, i tak: z Gminy Chełmno pierwsze miejsce zajął – Tomasz Kreczmer ze Starogrodu, z Gminy Grudziądz – Agnieszka Zawadka z Wałdowa Szlacheckiego, z Gminy Lisewo – Hanna Czerwińska z Kornatowa oraz z Gminy Stolno – Elżbieta Bartkowska z Wielkiego Czystego. Zwycięscy otrzymali nagrody – młynki do kawy z zapasem kawy, a pozostali uczestnicy drobne upominki. Podsumowanie konkursu, w którym wzięli udział wójtowie Gminy Chełmno Pan Krzysztof Wypij oraz Stolna Pan Jerzy Rabeszko odbyło się w świetlicy wiejskiej w Stolnie 18 marca br.
Poprawiony: Piątek, 20 Marzec 2015 08:53
Więcej…
 
Szkolenie "Zarządzanie zasobami ludzkimi w podmiotach ekonomii społecznej" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Marzec 2015 08:16
W imieniu Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży oraz Stowarzyszenia „Tilia”,  Starostwo Powiatowe w Chełmnie zaprasza na bezpłatne szkolenie pn.: „Zarządzanie zasobami ludzkimi w podmiotach ekonomii społecznej” Termin i miejsce szkolenia:  26 marca 2015 r. - Starostwo Powiatowe w Chełmnie, ul. Harcerska 1, sala nr 2, godz. 9.00 – 17.00 (8 godz.) - z przerwą na obiad.
Szkolenie poprowadzi Pani dr Magdalena Bergmann – trenerka, doradczyni zawodowa, autorka i realizatorka projektów unijnych, wykładowczyni akademicka. Prowadzi szkolenia (ponad 1500 zrealizowanych godzin) w obszarach m.in. umiejętności interpersonalnych, współpracy, partnerstwa i dialogu, pozyskiwania i realizacji projektów społecznych oraz różnych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi (polityka szkoleniowa, rozwój kompetencji, mentoring, zarządzanie wiekiem, itp. Absolwentka Akademii Rozwoju Umiejętności Trenerskich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
w Warszawie. Współautorka „Toruńskiego programu współpracy instytucji ekonomii społecznej z administracją lokalną”, który był rozwijany i wdrażany w latach 2012-2014. Od 10 lat związana jako pracowniczka, współpracowniczka i ekspertka z sektorem pozarządowym.
Poprawiony: Piątek, 13 Marzec 2015 08:48
Więcej…
 
Współpraca z ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 09 Marzec 2015 12:35

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Oddział w Toruniu, we współpracy z Gminą Stolno, wychodząc naprzeciw swoim klientom organizuje dyżury eksperckie pracowników Zakładu. Podczas dyżuru pracownik Zakładu odpowiadać będzie na pytania zarówno obecnych jak i przyszłych świadczeniobiorców, rencistów, osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą lub planujących założenie własnej firmy. Dyżury odbędą się: 18.03.2015 roku w godzinach od 8.00 do 11.30 w Urzędzie Gminy Stolno (pokój nr 11, I piętro) oraz w godzinach od 12.00 do 14.00 na świetlicy KGW ROBAKOWO. Serdeczne zapraszamy do skorzystania z porad eksperckich.

 
Szkolenie "Budowanie partnerstw lokalnych" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 04 Marzec 2015 07:51
Termin i miejsce szkolenia:  12 marca 2015 r. - Starostwo Powiatowe w Chełmnie, ul. Harcerska 1, sala nr 2, 
godz. 9.00 – 17.00 (8 godz.) - z przerwą na obiad.
Szkolenie poprowadzi Pani dr Magdalena Bergmann – trenerka, doradczyni zawodowa, autorka
i realizatorka projektów unijnych, wykładowczyni akademicka. Prowadzi szkolenia (ponad 1500 zrealizowanych godzin) w obszarach m.in. umiejętności interpersonalnych, współpracy, partnerstwa
i dialogu, pozyskiwania i realizacji projektów społecznych oraz różnych aspektów zarządzania zasobami ludzkimi (polityka szkoleniowa, rozwój kompetencji, mentoring, zarządzanie wiekiem, itp. Absolwentka Akademii Rozwoju Umiejętności Trenerskich w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
Więcej…
 
Nabór na stanowisko Głównego Księgowego w ZKGPCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 23 Luty 2015 10:36
Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego w Stolnie ogłasza nabór na stanowisko  Głównego Księgowego Związku -  
umowa na zastępstwo. Wymagane wykształcenie:
- wyższe ekonomiczne, uzupełniające studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i co najmniej trzyletnia praktyka w księgowości bądź wykształcenie średnie ekonomiczne (średnia policealna lub pomaturalna szkoła ekonomiczna) i co najmniej sześcioletnia praktyka w księgowości,
- lub jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów,
- bądź posiada certyfikat księgowego lub świadectwo kwalifikacyjne uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych na podstawie odrębnych przepisów.
 
Zapraszamy na warsztaty modelarskie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Luty 2015 09:19

Modelarstwo jako hobby kształtuje osobowość młodych modelarzy, wyrabia pracowitość rzetelność, cierpliwość, rozwija i utrwala zainteresowania politechniczne. Doskonali umiejętność sporządzania i czytania rysunku technicznego, rozwija wyobraźnię przestrzenną i plastyczną, uczy informatyki, matematyki i geometrii wykreślnej. Podczas warsztatów "Młodzi ludzie" budują modele poznając podstawowe zasady "dorosłej" techniki. Rozwijają zainteresowania historią, tradycjami oraz osiągnięciami polskiego i światowego lotnictwa.

Poprawiony: Piątek, 13 Luty 2015 09:21
Więcej…
 
Akcja profilaktyczna Krajowego Centrum ds. AIDS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 10 Luty 2015 15:46

Z okazji zbliżających się WALENTYNEK, obchodzonych 14 lutego, Krajowe Centrum ds. AIDS zachęca przede wszystkim młode, ale pełnoletnie osoby do wykonania testu w kierunku HIV.
Na co dzień troszczymy się o zdrowie – zarówno swoje własne, jak i naszego Walentego lub naszej Walentynki. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku.
Lista wszystkich punktów konsultacyjno-diagnostycznych (PKD), w których można bezpłatnie, anonimowo i bez skierowania zrobić test w kierunku HIV, znajduje się na stronie Krajowego Centrum ds. AIDS www.aids.gov.pl.

Więcej…
 
LGD ogłosiła konkurs pisanek wilekanocnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 08 Luty 2015 15:23

"Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję” ogłasza konkurs na wykonanie Pisanki Wielkanocnej.
Celem konkurs jest zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych, aktywizacja mieszkańców oraz promocja obszaru objętego LSR, kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy. Więcej informacji tutaj


 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 48