Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

LogowanieNewsletter

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj589
mod_vvisit_counterBieżący tydzień1697
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3764
mod_vvisit_counterBieżący missiącu3171
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc15059
mod_vvisit_counterRazem791189
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 04 Marzec 2013 11:15

W okresie wakacji 2013 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1200 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy. W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 68 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu urodzonych w latach 1998 – 2006. Turnusy rehabilitacyjne zostaną zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Świnoujściu (w okresie od 11 do 31 sierpnia, dot. dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu ( w okresie od 8 do 28 lipca, dot. dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Poprawiony: Wtorek, 05 Marzec 2013 11:25
Więcej…
 
"Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" - XIII edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 18 Luty 2013 11:53
Najważniejszym i najbardziej emocjonującym piłkarskim spektaklem dla polskich i angielskich kibiców w 2013 roku, będzie mecz Anglia – Polska na słynnym stadionie Wembley. Na kolejne legendarne spotkanie tych drużyn, które dla biało-czerwonych fanów futbolu jest czymś więcej niż „tylko” meczem, wyjadą zwycięzcy tegorocznej, XIII edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, największych piłkarskich rozgrywek dla dziesięciolatków w Europie. Najlepsze drużyny Turnieju, w 40-tą rocznicę „zwycięskiego remisu” reprezentacji Polski z Anglią, swoim dopingiem będą próbowały pomóc drużynie selekcjonera Waldemara Fornalika „odczarować” Wembley.
Poprawiony: Poniedziałek, 25 Luty 2013 10:31
Więcej…
 
LGD ogłosiła konkurs na Pisanki Wielkanocne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 22 Styczeń 2013 15:19
Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie jednej pisanki wielkanocnej dowolną techniką, z wykorzystaniem dowolnych surowców i materiałów. W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie z terenu LGD „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję”, tj. gmin: Stolno, Chełmno, Grudziądz oraz Lisewo). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie podpisanego Załącznika nr 1 do niniejszego regulaminu z podaniem numeru telefonu oraz złożenie jednej pracy w formie wydmuszki, opatrzonej w metryczkę (zgodnie z Załącznikiem nr 2) oraz zabezpieczenie pracy (przeźroczyste opakowanie). Nie dopuszcza się do udziału w konkursie prac złożonych w poprzednich edycjach konkursu.
Poprawiony: Wtorek, 22 Styczeń 2013 15:28
Więcej…
 
TVP Bydgoszcz w Stolnie i Oborach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 27 Grudzień 2012 11:32
W dniu 16.12.2012 roku TVP Bydgoszcz wyemitowała program: "Agroregion"na temat odrestaurowanego budynku starej kuźni w miejscowości Obory oraz wybudowanego wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 1 w Stolnie. Program o w/w inwestycjach rozpoczyna się w 16 minucie i 14 sekundzie programu.  Reportaż można obejrzeć tutaj
Uwaga!! Do obejrzenia niezbędne będzie zainstalowanie dodatku "Silverlight" do przeglądarki (w przypadku jego braku przeglądarka sama poprosi o jego zainstalowanie). 
 
Wydarzenia z Gorzuchowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 04 Grudzień 2012 07:57
27 października przy świetlicy wiejskiej we wsi Gorzuchowo witano jesień. Na sali przeprowadzono konkursy w roli głównej z ziemniakiem - była żonglerka, obieranie na czas, konkurs na najdłuższa obierkę, rzut ziemniakiem do celu, mini-hokej, przeprowadzono konkurs wiedzy o ziemniaku, były konkurencje w parach-rzut do siebie a potem taniec z ziemniakiem umieszczonym pomiędzy czołami, wspólnie tańczono w kole do piosenki „kaczuchy” przekazując sobie po kolei ziemniaka, tak by go nie upuścić-konkurencje te zorganizowane były i dla dzieci ale także i dla dorosłych - chodziło nam by zintegrować wszystkich przybyłych. Przeprowadzono również konkurs plastyczny dla dzieci, gdzie hasło przewodnie brzmiało: Pani Jesień a z osób dorosłych wybrano trzech członków komisji, którzy oceniali wypociny dzieci.
Więcej…
 
Konkurs "Na wigilijnym stole...." PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Listopad 2012 08:24

Lokalna Grupa Działania „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” z siedzibą w Stolnie 112, 86-212 Stolno ogłasza konkurs kulinarny na najlepszą potrawę wigilijną skierowany do osób pełnoletnich z obszarów gmin wiejskich:
Chełmno, Grudziądz, Lisewo, Stolno.
Celem konkursu jest: 

  • kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej związanych ze świętami Bożego Narodzenia,
  • promocja obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR), tj. obszaru gmin Lisewo, Stolno, Grudziądz, Chełmno,
  • integracja i aktywizacja mieszkańców w kierunku zachowania i wykorzystywania dziedzictwa kulinarnego obszaru LGD
Więcej informacji na załączonych dokumentach:
Poprawiony: Poniedziałek, 12 Listopad 2012 08:31
Więcej…
 
Unieważnienie konkursu na stanowisko Głównego Księgowego Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 06 Luty 2013 08:23
Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego unieważnia konkurs na stanowisko Głównego Księgowego Związku Komunalnego Gmin Powiatu Chełmińskiego, który został opublikowany na stronie BIP oraz na tablicy ogłoszeń w dniu 08 stycznia 2013r.
Przewodniczący Zarządu Związku Komunalnego Gmin
(-) Marcin Płoszyński
 
LGD ogłosiła konkurs na "Małe Projekty" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 02 Styczeń 2013 14:22
Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje o możliwości składania za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję” wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania  „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla działania: małe projekty,  tj. operacji, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działań Osi 3, ale przyczyniają się do osiągnięcia jej celów, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Termin składania wniosków: 28.01.-25.02.2013 r.
Miejsce składania wniosków: biuro Lokalnej Grupy Działania „Vistula-Terra Culmensis-Rozwój przez Tradycję”, Stolno 112, 86-212 Stolno, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 16:00.
Tryb składania wniosków: Wnioski wraz z załącznikami należy składać na odpowiednich formularzach w 1 egzemplarzu w wersji papierowej oraz formie dokumentu elektronicznego zapisanego na informatycznym nośniku danych. 
Poprawiony: Środa, 02 Styczeń 2013 14:26
Więcej…
 
Koncert w Sarnowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 14 Grudzień 2012 21:18

Informuję, iż w najbliższą niedzielę, tj. 16.12.2012 roku o godzienie 9:00  w Sarnowie w kościele p.w. św.Marcina Biskupa odbędzie się koncert w ramach projektu  „Dziedzictwo kulturowe województwa kujawsko-pomorskiego – wsparcie opieki nad zabytkami w 2012 roku". Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji o projekcie na stronie http://www.projekt.tos.art.pl/


Poprawiony: Piątek, 14 Grudzień 2012 21:28
 
Bezpłatne porady prawne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 30 Listopad 2012 07:59
Biuro ds. Polityki Prorodzinnej i Przeciwdziałania Przemocy w Departamencie Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Toruniu  udziela pomocy prawnej i psychologicznej, podejmuje interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, udziela ochrony socjalnej i propaguje Polską Kartę Praw Ofiary (dokument zawierający prawa przysługujące ofiarom przestępstw). Pracownicy Biura podejmują również akcje medialne i szkoleniowe oraz inicjatywy w zakresie zmian w obowiązującym prawie.
Dyżury pracującego w Biurze prawnika odbywają się w każdym przedstawicielstwie  Urzędu Marszałkowskiego raz w miesiącu.
Najbliższy dyżur w Grudziądzu odbędzie się  11 grudnia 2012 r. godz. 10.00- 14.00
Więcej…
 
50-lecia pożyć małżeńskich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 26 Październik 2012 06:37
W dniu 12 października br. w Urzędzie Gminy Stolno odbyło się uroczyste wręczenie medali przyznanych 3 parom małżeńskim przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ,, za długoletnie pożycia małżeńskie’’. Uroczystej dekoracji Dostojnych Jubilatów dokonał Wójt Gminy Stolno – Jerzy Rabeszko wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Stolno – Haliną Kołodziejek. 
Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze . Były gratulacje, życzenia, kwiaty, upominki. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek   oraz miłą chwilę wspomnień. W gronie Jubilatów, którzy świętowali znaleźli się:
Poprawiony: Piątek, 26 Październik 2012 06:48
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 38