Polish Czech English French German Italian Russian Spanish

Newsletter

Geoportal

Dane statystyczne

Interaktywna mapa

Pogotowie wod-kan

Pierwsza pomoc

Czas pracy UG

Wynajem sal sport.

O Gminie w mediach

Statystki odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj114
mod_vvisit_counterWczoraj520
mod_vvisit_counterBieżący tydzień2069
mod_vvisit_counterMiniony tydzień3084
mod_vvisit_counterBieżący missiącu8463
mod_vvisit_counterMiniony miesiąc13526
mod_vvisit_counterRazem988442
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Karta Dużej Rodziny

Witamy w serwisie Gminy Stolno
Bezpłatne szkolenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 19 Listopad 2014 07:32

W imieniu Europejskiego Centrum Współpracy Młodzieży w Toruniu oraz Stowarzyszenia „Tilia”, Starostwo Powiatowe w Chełmnie zaprasza podmioty ekonomii społecznej (organizacje pozarządowe, spółdzielnie pracy, spółdzielnie socjalne) oraz osoby fizyczne, w tym również bezrobotnych, z terenu woj. kujawsko – pomorskiego z powiatów: chełmińskiego, aleksandrowskiego, toruńskiego, m. Toruń, do uczestnictwa w dwóch bezpłatnych szkoleniach:

Więcej…
 
Zgłoś swoje ulubione drzewo do konkursu Drzewo Roku 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 05 Listopad 2014 13:55

Klub Gaja rozpoczął 5. edycję konkursu Drzewo Roku. Nie szukamy drzew najstarszych, najwyższych, najgrubszych, najpiękniejszych, ani najrzadszych. Szukamy drzew najbardziej kochanego, drzewa z opowieścią, drzewa, które pobudza wyobraźnię i jednoczy ludzi. Na zgłoszenia drzew czekamy do końca listopada.
Ogólnopolski konkurs Klubu Gaja – Drzewo Roku popularyzuje postawy ochrony przyrody i konieczność ochrony jej obiektów, jakimi są drzewa. Zwraca uwagę na ich rolę w naszym życiu, silne związki pomiędzy kulturą i historią danej społeczności, a drzewem, do którego przywiązuje ona szczególne znaczenie.

Więcej…
 
Kursy kwalifikacyjne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Sobota, 01 Listopad 2014 14:44

Projekt "Twoja droga do sukcesu"
Centrum Kształcenia Ustawicznego w Toruniu zaprasza do wzięcia udziału w projekcie polegającym na przeprowadzeniu kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe. W pomoc przy realizacji projektu włączyła się również Gmina Stolno.

W ramach projektu planowane są następujące kursy:
1. Fryzjerstwo: 15 osób; Kurs będzie trwał 10 dni i łącznie 60 godzin lekcyjnych (45 godzin zegarowych). Uczestnicy kursu otrzymają zaświadczenia o nabyciu umiejętności zawodowych (zaświadczenie ministerialne). Kurs ten w przypadku podjęcia dalszej nauki w celu zdobycia kwalifikacji zawodowych zwalnia z uczestnictwa z części niektórych przedmiotów. Nauczyciele z Torunia. Kurs odbywał się będzie na terenie Gminy Stolno.

Poprawiony: Poniedziałek, 03 Listopad 2014 11:05
Więcej…
 
Fundusze Europejskie dla Przedsiębiorczych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Październik 2014 09:34

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko - Pomorskiego serdecznie zapraszam zainteresowanych uruchomieniem działalności gospodarczej: pracujących, bezrobotnych oraz nauczycieli i pracowników oświaty, którzy utracili pracę po 31 grudnia 2012 r. lub zatrudnionych na czas określony albo umowę o zastępstwo, zainteresowanych udziałem w projektach.

Poprawiony: Środa, 29 Październik 2014 09:37
Więcej…
 
"Zbuduj swój region" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 22 Październik 2014 09:29

Zbuduj Swój Region „Express Bydgoski”, „Nowości” oraz Urząd Marszałkowski rozpoczynają wielką akcję.
Na twoim osiedlu nie ma placu zabaw, a w parku przydałby się tor saneczkowy albo siłownia. A może w końcu chcesz być pracodawcą dla siebie samego? Na takie pomysły nasz Urząd Marszałkowski ma... 8 mld zł. Wystarczy je zgłosić, a w nagrodę zabierzemy cię na wycieczkę.
Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim naszego województwa rozpoczynamy akcję „Zbuduj Swój Region”. Unia Europejska stworzyła dla mieszkańców kujawsko-pomorskiego olbrzymią szansę na polepszenie codziennego życia i co najważniejsze: to my sami możemy zdecydować, jak i za ile będzie można zrobić coś dla siebie, bądź otoczenia. Otóż w latach 2014 – 2020 nasz region dostanie z Brukseli olbrzymie pieniądze: 1,8 mld euro w ramach Funduszu Spójności. Marszałek Piotr Całbecki przewiduje realizację różnych inwestycji za 25 mld zł. W tej kwocie jest wspomniane 8 mld zł na realizację waszych pomysłów. -  Czas najwyższy, żeby realizować nie tylko duże projekty, jak na przykład, droga S5, ale także zająć się poprawą  jakości codziennego życia mieszkańców – powiedział marszałek Całbecki.
Co ważne, rozdział tych pieniędzy nie będzie odbywał się według kryteriów ustalonych centralnie, jak było dotychczas. Wypracuje je samorząd naszego województwa, w taki sposób, by pieniądze naprawdę stały się wsparciem dla ludzi.

Więcej…
 
Otwarcie boiska sportowego w Wabczu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Październik 2014 07:58

W dniu 4 października b.r. odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego w Wabczu. Na uroczystość otwarcia boiska sportowego przybyło wielu mieszkańców Gminy Stolno oraz gości, m.in.: Starosta Chełmiński Pan Wojciech Bińczyk oraz Ryszard Molewski przedstawiciel Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: gospodarz Gminy Stolno Pan Jerzy Rabeszko, Przewodnicząca Rady Gminy Stolno Pani Halina Kołodziejek, Starosta Chełmiński Pan Wojciech Bińczyk, Ryszard Molewski przedstawiciel Kujawsko – Pomorskiego Związku Piłki Nożnej oraz Ewa Kościńska Sołtys Sołectwa Wabcz.

Poprawiony: Środa, 08 Październik 2014 09:01
Więcej…
 
Otwarcie świetlicy wiejskiej w Stolnie oraz inauguracja działalności Sali sportowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Październik 2014 07:23

W dniu 27 września b.r. odbył się festyn wiejski Sołectwa Stolno połączony z uroczystym otwarciem świetlicy wiejskiej oraz meczem inaugurującym działalność sali sportowej. Świetlica wiejska w Stolnie wchodzi w skład kompleksu sportowego jaki powstał przy Zespole Szkół Nr 1 w Stolnie. Świetlica wiejska to sala wyposażona w stoliki i krzesła na 60 osób oraz kuchnię również wyposażoną w podstawowy sprzęt i naczynia na 60 osób. Świetlica posiada wydzielone wejście a także dostęp do zaplecza socjalnego i szatni.

Więcej…
 
Otwarcie Sali gimnastycznej w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 07 Październik 2014 07:10

W dniu 25 września b.r. odbyło się uroczyste otwarcie Sali gimnastycznej w Stolnie. Imprezę z tej okazji zorganizowano w dniu Święta Szkoły. Na otwarcie Sali gimnastycznej cała społeczność Gminy Stolno czekała od wielu lat. Sala gimnastyczna była ostatnim etapem rozbudowy Zespołu Szkół Nr 1 w Stolnie. W pierwszym etapie wyremontowany został budynek gimnazjum, w kolejnym etapie wyremontowano budynek szkoły podstawowej oraz wybudowany został łącznik. Rozbudowa Zespołu Szkół Nr 1 w Stolnie kosztowała Gminę łącznie blisko 8 mln zł z tego prawie 5 mln sala gimnastyczna.

Poprawiony: Środa, 08 Październik 2014 07:07
Więcej…
 
LGD organizuje kolejne warsztaty kulinarne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 06 Październik 2014 18:31

Warsztaty kulinarne "Rogale i Gęsina na Św. Marcina...” Lokalna Grupa Działania  „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję” z siedzibą w Stolnie 112, 86-212 Stolno ogłasza nabór na warsztaty kulinarne  skierowane do osób pełnoletnich z obszarów gmin wiejskich: Chełmno, Grudziądz, Lisewo, Stolno.

Celem warsztatów jest:
•    kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej,
•    promocja obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR), tj. obszaru gmin Lisewo, Stolno, Grudziądz, Chełmno,
•    integracja i aktywizacja mieszkańców w kierunku zachowania i wykorzystywania dziedzictwa kulinarnego obszaru LGD
•    motywacja do podejmowania nowych inicjatyw zmierzających do rozwoju nowych form działalności pozarolniczych.
 Termin składania formularzy rekrutacyjnych od 06.10.2014 r. do 15.10.2014 r. do godz. 14:00

Poprawiony: Poniedziałek, 06 Październik 2014 19:00
Więcej…
 
.... i po dożynkach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 26 Sierpień 2014 15:23

Fotografie z uroczystości dożynkowych

 
Ogłoszenie o I ustnym przetargu nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości gruntowe w Stolnie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Wtorek, 29 Lipiec 2014 13:48
Wójt Gminy Stolno ogłasza  I  przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości  gruntowej, położonej we wsi Stolno zapisanej w księdze wieczystej TO1C /00018886/7, oznaczonej w ewidencji  gruntów działką nr 357 o pow. 0,1720 ha z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. 
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 46